Türkiye ABD'ye resti çekti! Bundan sonra...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Münbiç'te Fırat'ın Doğusu'nda terör örgütlerine göz yumulmayacağını ve bunun devam etmesi halinde oralara da operasyon düzenleneceğini söyledi.

Türkiye ABD'ye resti çekti! Bundan sonra...
Türkiye ABD'ye resti çekti! Bundan sonra... Mesut Bayrak
Bu içerik 313 kez okundu.
Reklam

Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulusi programında konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin operasyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

İşte Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları;

 

 

''BUNDAN SONRA SADECE SÖZE BAKILMAYACAK''

Bundan sonra Türkiye sadece söze bakmayacak, sözle beraber icraata bakacak. İkisi birbirini tutuyorsa mesele yok. Şu ana kadar maalesef ABD yetkililerinin Türkiye'ye verdiği sözlerle arazideki icraatları birbirini tutmadı. Her icraat, verilen sözü tekzip etti. 

Sınırlarımızın güvenliğini tehdit eden, sınır boyunda yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini yok eden ve askerimize, polisimize, güvenlik birimlerimize saldıran, bölgede PKK'nın devletleşmesine yol açan ve PKK'nın devletleştirilerek terör ordusu kurulmasına yol açan hiçbir gelişmeye Türkiye müsaade etmeyecektir. Bunun arkasında kim olursa olsun onlarla dişe diş mücadeleden de çekinmeyecektir. 

 

''MÜNBİÇ VE FIRAT'IN DOĞUSU DA BUNLARDA TEMİZLENECEK''

ABD'li yetkililer ve başka destek verenler hedeflerinden vazgeçmediği ve bu hedefleri tamamen rafa kaldırıp buradaki bütün planları, organizasyonları dağıtmadığı sürece bu planları biz dağıtacağız, organizasyonları biz bozacağız. Münbiç de Fırat'ın doğusu da bunlardan temizlenecek. Gerekirse buralara da girilecek.

Türkiye blöf yapmıyor. Türkiye çok net bir şekilde bu konu kararlılığını ortaya koyuyor. 

''ABD AFRİN'LE BAL GİBİ İLGİLENİYOR''

Biliyoruz ki Afrin bal gibi onların ilgi alanının göbeğinde. Yani birbirimizi kandırmanın alemi yok. Destek verdiğiniz YPG-PYD afrini işgal etti, Afrinde zulüm yapıyor, dolayısıyla hepsi birbirinin aynısı. ABD burada YPG-PYD üzenindeki etkisini kullanıp, ''Türkiye NATO da benim müttefikimdir. Türkiye benim ortağımdır. Pek çok ilişkilerim var benden aldığınız silahları Türkiye’ye karşı kullanamazsınız ve Türkiye’ye karşı terör eylemi yapamazsınız. Bu eylem NATO'ya karşı eylemdir. Bana karşı eylemdir. Durdurun bunu'' demesi lazım. Bugüne kadar ABD den herhangi bir yetkilinin böyle bir açıklama yaptığına şahit oldunuz mu? ''Orantısız güç kullanmayın, taraflar itidalli olmalı, siviller zarar görmemeli kaygımız var, DEAŞ'a odaklanmayı dağıtmayalım'' konuşulan şey bu. Yahu bu YPG-PYD terör örgütleri senin elinde büyüttüklerin sen bunlara hadi oradan desene demiyor.

''BU AĞIZ TERÖR ÖRGÜTÜ AĞZIDIR''

CHP'lilerin yaptığı, PKK'nın 'ÖSO'yu itibarsızlaştırma, DEAŞ gibi gösterme' çabalarının anamuhalefet tarafından dillendirilmesinden başka bir şey değildir. Bu ağız, terör örgütü ağzıdır."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afrin'den müjde! Burseya Dağı'nda kontrol tamam
Afrin'den müjde! Burseya Dağı'nda kontrol tamam
Esed ile İran'dan skandal 'Türkiye' açıklaması!
Esed ile İran'dan skandal 'Türkiye' açıklaması!